Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hermes Eilatan

 

 

 img_8958.jpg
 

 

Plemeno:  Staffordšírský bullterriér

Titul:       Champion (SLO), Club Junior Champion    SBTC CZ

Otec:       Ch. Gymmo Fransimo Bohemia

Matka:     Ellisa Eilatan

Barva:      černá 

Výška:     39 cm

Váha:       16 kg

Zdraví:    L2-HGA / HC clear by parents

Rodokmen: 

http://www.stamtavler.com/dogarchive/details.php?id=129701

 

 

dsc08489.jpg

 

Hermes Eilatan je celočerný pes moderního anglického typu, který vzrůstem i hmotností plně odpovídá standardu plemene.

 

hermes-3-years.jpg

 

Hermes má harmonickou stavbu těla, je  středně silné kostry,správného tělesného rámce, s výbornou horní i spodní linií, správným krkem,dobře stavěnými  rameny, pěkným předhrudím  a hlubokým hrudníkem. Má silná bedra a výborné  zaúhlení pánevních končetin. Je trvale udržován v perfektní kondici s výrazným osvalením a minimem tuku.

 

img_8961.jpg

 

Hermes má ideální tvar hlavy, výrazný stop a nádherný samčí výraz. Velmi ceněné tmavé oko, které u nás začíná být spíše výjimkou. Ideální kratší (ne příliš krátkou) čenichovou partii, umožňující sport a snášení horka při zachování maximální exteriérové kvality pro výstavy. Má výborně složené ucho, správně nesené.

 

img_2593_kvp_opole_1_5_2o11.jpg

 

Hermes Eilatan má ve svém liniovém  rodokmenu několikrát jména šampionů jako Valglo Casanova At Crossguns, Wyrefare Tony´s Choice, Vanoric Voo Doo, York House Marksman a další.

Sám se ve svých dvou letech stal šampionem Slovinska, je Klubový junior šampion SBTC CZ a nakročeno má také k šampionátu CZ. Za největší úspěch považuji absolutní vítězství na Joe Mallen Memorialu 2010 v Rakousku, kde se tolik zalíbil rozhodčím ze země původu plemene GB, že získal titul BOB.

 

img_8934.jpg

 

Povahou je Hermes velmi mazlivý a naprosto spolehlivý vůči lidem, s ostatními pejsky se příliš nemusí, ale toleruje je. Kamarádky má mezi fenkami, se kterými si hraje velmi rád :) Nejlépe je mu se mnou a s naší Corynkou, když jsme všichni tři pohromadě a běháme po lese :) Je velmi vnímavý a chytrý a rychle se učí.

Osobně si na Hermeskovi kromě jeho výborné povahy cením především standardní velikosti a celkové vyváženosti, krátkého tělesného formátu a tmavých očí. I přes jeho (oproti jiným psům v ČR) menší vzrůst nepostrádá krásný výraz psa - samce. Těmito přednostmi vyniká a z mého pohledu je to pes opravdu výjimečných kvalit.

Velmi za něj děkuji Ivče Zuranové z CHS Eilatan!

 

 

hermes.jpg