Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro / léto 2012

24. 9. 2012

 

 

26.8. 2012  DUO Danube Brataislava

 

18.8. 2012 Posuzoval tuto dvoudenní výstavu p. František Szalai. Prefroval standardní, vyvážené staffíky a jeho posuzování se mi líbilo, včetně přístupu ke psům a vystavujícím.

Hermes Eilatan ... V1 CAC (třída šampionů), CACIB, BOB !  Mám velikou radost!

 

dsc00424.jpg

 

Daddy´s Little Girl Bullparraben ... junior class ... V4

 

dsc00310.jpg

 

Druhý den posuzoval p. Pavol Séman. Posuzoval rychle a rozhodně, držel se svého typu, což jsem ocenila. Vybíral však větší jedince, mohutnost bohužel  nejednou zvítězila nad celkovou kompaktností a vyvážeností.  Nicméně i tak jsem s našimi výsledky spokojená.

 

Hermes Eilatan ... V1 CAC, res. CACIB

 

dsc00824.jpg

 

Daddy´s Little girl Bullparraben ... V4

 

dsc00793.jpg

 

Náš výlet na Slovensko se celkově vydařil a hezky jsme si ho užili, i díky mému příteli Jindrovi, který mi ochotně se vším pomáhal a kterého si moji pejsci velmi oblíbili :)

 

 

12. 8. 2012  Hermeskovy děti

 

Přinášíme foto dvou krásných potomků po našem CH. Hermesovi Eilatan.

Nejprve mimořádně roztomilá fenečka z CHS Gold Gang (maminkou je Gertie Victory Macy Gray) ...

 

Aghata Christie Gald Gang

 

kopie---agus.jpg

 

Joseph Arate - Alesaf

 

dsc09996.jpg

 

I tento pejsek se rodičům (maminkou je Espirit Arate - Alesaf) krásně vyvedl a vidět jej můžete na speciální výstavě v Poděbradech :)

 

 

28.7. 2012 Videa z klubovky v Německu

 

img_3249.jpg

 

Je pro mě milým překvapením, že oba moji pejsci jsou krásně vidět na oficiálním videu z Meisdorfu, kde se nám podařilo v silné konkurenci uspět.

Nejprve naše dáma Corynka... V1 CAC VDH (od 0:45 sec.)

http://www.youtube.com/watch?v=pqQuIkqnOU4&feature=player_embedded

A zde pan Tyssík ... V4 (6:33 min. a v pohybu 9:10min.)

http://www.youtube.com/watch?v=cNxjYzmghGQ&feature=player_embedded

 

8. 7. 2012 Klubová výstava Německo

 

dsc05893.jpg

 

Tuto vydařenou výstavu posuzovala výborná a uznávaná rozhodčí p. B. Beaufoy (Wyrefare). Počet zúčastněných psů nebyl tak vysoký, jako známe z našich klubovek, ovšem kvalita byla o to vyšší, obzvlášť ve třídách, ve kterých jsem nastupovala já se svými psy :)

Hermes Eilatan (open class) ... Excellent 4 (Hermes zde porazil psy jako Gazannlou uncle buck of skjaldmarr, Devils and Fairies Horus by BS atp. ) !

 

dsc05808.jpg

 

Daddy´s Little Girl Bullparraben (junior class) ... Excellent 1 CAJC Clubjugendsiegerin

 

dsc05892.jpg

 

Mám velikou radost z hodnocení mých pejsků, paní rozhodčí mi oba pochválila, stejně tak mne potěšilo, že ocenila naši práci v kruhu. Posudky najdete v sekci "Výstavy".

Za skvělou společnost díky Terce Kapounové, která také se Cindy uspěla. Společný výlet jsme si užily, na foto se můžete podívat zde:

http://terezapauderova.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Meisdorf_cervenec_2012/

 

 

6. 7. 2012  Canisterapeutické zkoušky

 

Hermesovy děti z prvního krytí, konkrétně Asha Ushi a Amigo Del Hombre, dnes skvěle reprezentovali jméno své chovatelské stanice "Canis Care", neboť splnili přísné canisterapeutické zkoušky! Spolu se svými paničkami se tak mohou směle pustit do pomoci tělesně i mentálně handicapovaným lidem a dětem. Této snahy si opravdu cením a jsem ráda, že má Hermes takto vyrovnané a povahově výborné potomky!

 

Asha Ushi Canis Care...

 

aucc.jpg

 

Amigo Del Hombre Canis Care...

 

amigo.jpg

 

 

4. 7. 2012 Hermeskovo potomstvo a novinky...

 

Essential Killing Bullparraben , Hermesův syn žijící v Polsku, se již dvakrát stal nejlepším štěňátkem plemene a BIS Puppy 4. místo! Jsme velmi pyšní na tak úspěšné začátky Hermeskova synka "Tysonka" :)

 

526926_320074938075052_770189045_n.jpg

 

16. 6. se konala oslava 1. narozenin prvního vrhu po Hermeskovi, Canis Care vrh A. Bylo to krásné odpoledne s grilováním, focením, koupáním a vším, co k začínajícímu létu patří :)

 

dsc00268.jpg

 

Všichni tito potomci mají naprosto nekonfliktní povahy, a tak si společně hráli a narozeniny si krásně užili :) Tatínek s "tetou Corynkou" samozřejmě nesměli chybět a tak se nás sešel opravdu slušný počet :)

 

dsc00122.jpg

 

Hermes svým potomkům předal hezká pevná těla standardního vzrůstu, pěknou černou barvu, velmi tmavé oči a některým z nich i výraznou modelaci hlavy.

 

ahoi-jolie-canis-care.jpg

 

Největší jeho kopií je určitě Asha Ushi, která tatíka nezapře. Některá ze "štěňat" jsou "mixem" obou rodičů, některá zase více po mamince. Žíhaný chlapeček Atos Pascal mi připomíná dědu Gymma. Tělem a vzrůstem si však myslím, že Hermes svým potomkům předal opravdu maximum! Mám z nich radost!

 

amigo-del-hombre-canis-care.jpg

 

V CHS Gold Gang se narodilo 6 nádherných holčiček po našem Hermísovi! Více info později v sekci "štěńátka". Máme velikou radost!

 

dsc09633.jpg

 

 

18. 6. 2012  Opět fůra novinek :)

 

Jaro se vždy točí ve znamení výstav a pejsků celkově ... Letos navíc často jezdíme za štěňátky po Hermískovi, takže máme o zábavu postaráno :) Pejsci se mnou navíc jezdí i po dovolených, většinou těch sportovně zaměřených, kde doháníme to, na co během zimy kvůli práci není žádný čas...

 

dsc08397.jpg

 

Dva týdny před klubovou výstavou v Kolesech jsme všichni tři, společně s mojí maminkou a dalšími členy rodiny, vyrazili na týdenní pobyt do krásného Harrachova. Já jsem dvakrát denně cvičila v tělocvičně, ale ihned poté jsme vyráželi na různé tůry a výlety, kde jsme se kochali okolní přírodou a pesani naplno využili možnost běhat navolno. Podařilo se mi především Coru dostat do perfektní kondice a to se později na "klubovce" ukázalo jako veliká výhoda :) Fotogalerii z Harrachova si můžete prohlédnout na www.terezapauderova.rajce.net 

 

dsc08327.jpg

 

9.6. 2012 jsme společně s mojí kamarádkou Terezkou Kapounovou a jejími psy vyrazily na Klubovou výstavu v Kolesech. Posuzování se již tradičně zhostili angličtí rozhodčí, tentokrát M. Davies (Sebsonic) a K. Jones (Maxsta).

 

kv_sbtc_cz_kolesa_2012_051.jpg

 

Nejprve jsem nastupovala s Corou a ta zabodovala na celé čáře, neboť svou třídu v neskutečné konkurenci 38 mladých fen vyhrála! Nádherně modelovanou hlavu, krásný fenečí výraz a výbornou kondici ve spojení s kvalitním předvedením pan rozhodčí ocenil a já mu za to nesmírně děkuji :) Cora spolupracovala výborně a je pro mě radost s ní do kruhu nastupovat! Daddy´s Little Girl Bullparraben ... V1 CAJC  (junior class / 38)

 

kv_sbtc_cz_kolesa_2012_061.jpg

 

Hezky se předvedla také dcerka Hermese Eilatan a jeho menší dvojnice, Asha Ushi Canis Care, která vybojovala známku "Výborná", což v této třídě rozhodně nebyla samozřejmost, neboť padla i "dobrá" ... Děkuju Zuzce za Ushinky prezentaci, mám z vás, holky, velkou radost :)

 

dsc09339.jpg

 

Hermísek se také snažil, ovšem je na něm vidět, že ho výstavy již nebaví a v kruhu je s ním poté o to víc práce. Od pana rozhodčího dostal nádherný posudek, napsal mu doslova "představitel standardu" (ptám se, co je víc ?), ale na pořadová místa jsme nedosáhli, poprvé, co do Koles jezdíme... Alespoň jsme ale dostali kartičku do závěrečné soutěže o "nejlepšího handlera" :) Hermes Eilatan ... V (open class)

 

hermes-kolesa.jpg

 

Tuto závěrečnou soutěž nakonec vyhrála Terezka, čímž ji moc gratuluji a myslím si, že je to vítězství naprosto zasloužené :) Se Cindy tvoří krásnou sehranou dvojku a je radost se na ně v kruhu dívat :)

Fotky z celé výstavy najdete jako vždy na rajčeti www.terezapauderova.rajce.net

 

Den jsme všichni zakončili u Kapounů na zahrádce u grilu a dobrého masíčka a den tak využili opravdu na maximum :) Terce děkuju moc za pozvání.

Následující den jsem ještě vyrazila s pejsky do ZOO, kde jsme se shodou okolností potkali s K. Klímkovou, Arturem a jejich pejsky, Panchou a Amigem. I Amigo v sobotu bojoval, ale vzhledem k tomu, že byl v kruhu neukázněný a nešlo jej posoudit v pohybu, dostal svoje první VD :( Je v pubertě a nechce poslouchat  

Po tomto náročném víkendu jsme domů přijeli unavení, ale spokojení a všem, kteří nám jej zpříjemnili, moc děkujeme :)

 

Štěňátka Arate - Alesaf Vrh J

 

Nádherná miminka, na která jsem se byla podívat u Radka a Dany v Plzni ...

 http://terezapauderova.rajce.idnes.cz/Arate_-_Alesaf_Vrh_J/

 

Posuďte sami, já bych si ihned obě odvezla :) Ovšem vzhledem k přítomnosti budoucích natěšených majitelů by se mi to zřejmě nepovedlo  

 

dsc00613.jpg

 

 

10. 6. Arate - Alesaf vrh J ve věku 1 měsíc

 

Štěňátkům Josephovi a Johance je už měsíc a rostou opravdu do krásy! Opět přidávám nové fotky do jejich fotogalerie zde: https://hermeseilatan.estranky.cz/fotoalbum/hermesovo-potomstvo/arate---alesaf-vrh-j/

 

p1030020.jpg

 

 

4. 6. 2012  Nové fotky štěňátek

 

Nové fotky malých puclíčků z CHS Arate Alesaf, kteří jsou odchováni v Plzni u Radka a Dany, naleznete v sekci "fotogalerie" - Hermesovo potomstvo :) Oba jsou již rezervovaní :)

 

p1020887.jpg

 

 

31.5. 2012  Tyssíkovi jsou již 3 roky!

 

dsc_5949.jpg

 

Tento malý brouček je můj Tyssík, Ch. Hermes Eilatan, krátce předtím, než jsme si ho přivezli z CHS Eilatan před třemi lety domů.

 

tyssi-prvni-fotky-079.jpg

 

Zamilovala jsem si jej od začátku a moje láska sílí každým dnem :) Prožívá se mnou dobré i zlé, jezdí se mnou (a nyní i s naší Corynkou) všude, kde se dá a je mi věrným přítelem. Nikdy bych jej nevyměnila a neopustila...

 

img_7424.jpg

 

31.5. 2012 oslavil již své 3. narozeniny! Je to už velký chlap, otec od 13 dětí, ale pro mě bude již navždy mým prvním miminkem :)

 

img_7352.jpg

 

 

29. 5. 2012 Máme krásné nové fotky :)

 

img_7529.jpg

 

V neděli, 20. května, jsme opět poznali kousek z naší krásné země ... udělali jsme si výlet do Jablečna (Křivoklátsko).

 

img_7205.jpg

 

Cílem naší cesty byla návštěva a společné focení se skvělou fotografkou, chovatelkou, ale především skvělou osobou Hankou Maredovou (CHS Boraderam).

 

img_7423.jpg

 

Po příjezdu do Jablečna nás uvítalo trio staffích holčiček, které Hanka a její rodiče vlastní. Seznámení s Tyssíkem a Corynkou proběhlo bez problémů a společně se poté proběhli po zahradě. Měla jsem z toho ze začátku obavy, ale nakonec super pocit, že nedošlo k žádným konfliktům a bonusem celého výletu byla navíc i  socializace :)

 

img_7487.jpg

 

Poté jsme s Hankou a mými psy vyrazili po okolí a fotili a fotili. Pejsci se přitom nádherně proběhli krásnou přírodou a bylo nám všem moc fajn! Vznikly krásné fotky, za které Hance opravdu moc děkuji!

 

img_7692.jpg

 

Na závěr jsme ještě jednou zašli na návštěvu, podívat se na koně a popovídat u limči :) Musím říct, že jsem od Maredů odjížděla se skvělou náladou. Děkuji moc :)

 

img_7607.jpg

Celou fotografii a mnoho dalších Hančiných fotek najdete zde:  www.boraderam.rajce.net

 

 

26. 5. 2012 Mezinárodní výstava Litoměřice

 

dsc08061.jpg

 

Tuto výstavu jsme měli kousek od našeho domova. Jak krásné je sednout do auta a za 35 minut už parkovat před výstavištěm... :) Po tolika vzdálených zahraničních výstavách si to uvědomuji o to víc...

Posuzovala paní Auerbach. Líbil se mi především její sympatický přístup k pejskům i jejich páníčkům. Preferovala podle mého názoru spíše nižší, těžší psy. Příliš vysocí, ale i přliš drobní jedinci u ní neuspěli.

Ch. Hermes Eilatan ... třída otevřená ... V3/14 psů ve třídě

 

dsc08092.jpg

 

22. 5. 2012 Světová výstava psů Salzburg

 

dsc07498.jpg

 

Na letošní světovku jsme vyrazily společně s Mílou a Terezkou již ve čtvrtek, 17.5. Výstava se konala o den déle, my jsme si ji chtěly užít v klidu a odpočaté a tak jsme se ubytovaly v krásném horském hotýlku, večer zašly na super večeři a popovídaly o staffících a všem možném :)

 

dsc07528.jpg

 

Druhý den ráno jsme se přemístily na výstaviště a v pohodě si připravily pejsky na výstavu. Psy a feny měli samozřejmě své vlastní kruhy. Pejsky, tedy i Hermeska, posuzoval známý a uznávaný rozhodčí z Irska, p. Jim Byrnes.

 

img_6815.jpg

 

Velice jsem se těšila a tajně doufala, že tohoto rozhodčího Hermís zaujme. K mému hořkému zklamání se tak nestalo a po důkladném posouzení jsme si odnesli první VD od specialisty na plemeno. Pan rozhodčí mne tímto verdiktem tak uzemnil, že jsem se ho šla po celé výstavě zeptat, co že se mu vlastně na mém psovi, který je jinak angličany posuzován velmi pozitivně, nelíbilo. Odpovědí mi bylo, že má příliš silný krk... Jestli to je důvod na VD, posuďte sami, já si myslím, že byl na vkus pana rozhodčího Hermes příliš nízký a na svou výšku mohutný. Tento den vyhrávali spíše vyšší a velmi štíhlí psi.

 

img_6796.jpg

 

Přestože nám se nezadařilo dle očekávání, ostatní zástupci z ČR (a že jich bylo hodně), si většinou vedli velmi slušně a někteří dosáhli i na příčky nejvyšší! Moc gratuluji k tak velikému úspěchu všem z nich!

Celkovým vítězem se stal pes z Finska. Byl pěkný, menší a drobný, se skvělým pohybem, ale na můj vkus měl opravdu světlé oči! Samozřejmě jde jen o můj osobní názor, pan Byrnes je opravdový odborník a zcela jistě se rozhodl správně :)

Krásné fotky najdete v albu Hanky Maredové, tato fotogalerie je plná nádherných psů z Evropy i Anglie :) 

http://boraderam.rajce.idnes.cz/WDS_Salzburg_0512/#

Naše album je jako vždy na Rajčeti :)

Za super společnost děkuji Míle (mimochodem její Kačenka získala tento den krásné 4. místo),  a speciálně na zpáteční cestě mé kamarádce Terce kapounové, se kterou jsme se cestou domů skvěle nasmály :)

 

dsc07745.jpg

 

 

14.5. 2012 Úspěšný výstavní víkend za námi :)

 

Na uplynulý víkend budu vzpomínat jako na velmi úspěšný a šťastný. Nesl se opět ve znamení výstav a tentokrát pro nás dopadly výborně, obzvlášť pak v neděli. Ale začnu hezky popořádku ...

 

CACIB Bratislava

 

V pátek v půl páté ráno jsem společně s Tyssíkem a Kiki vyrazila směr Bratislava, na CACIB výstavu, kterou posuzoval rumunský rozhodčí. V Praze jsme se ještě zastavili pro naše kamarádky Mílu a její fenku Katushku.

Cesta ubíhala jako po másle a tak jsme dorazili poměrně s předstihem. Výstavní areál byl ideální pro venčení a velice prostorný. V kruhu byl po celé ploše položen koberec, což jsem také uvítala.

 

img_2396.jpg

 

Posuzování rumunského rozhodčího se mi příliš nezamlouvalo, na můj vkus preferoval příliš mohutné psy . Ke zhodnocení Hermeska se nebudu vyjadřovat - škoda slov- stále si myslím, že standard je od toho, aby se dodržoval, ne od toho, aby se o standardních psech tvrdilo, že jsou malí ... ale to je stále ta samá písnička a proto už k ní ani nemám co dodávat :)

 

28_mvp_bratislava_12_5_2012.jpg

 

S Corynkou jsme vyběhaly nádherné 2. místo ve třídě mladých a jen o chlup nám utekla kvalifikace na Cruft´s. V tomto ohledu je třída mladých poměrně ošemetná, protože proti sobě nastupují zvířata s velkým věkovým rozdílem. Porazila nás nádherná, už téměř "hotová" , o celý půlrok starší fenka. Nutno ale říct, že její vítězství bylo zasloužené. Corynka je zatím přece jen ještě nohaté mládě :) S druhou příčkou jsem naprosto spokojená! O to víc, že bylo přihlášeno 12 fen a rozhodně byla většina z nich kvalitních!

 

 149742_361588360557128_100001179020844_897156_601321751_n.jpg

 

 

CAC Koroška - Slovinsko

 

Z Bratislavy jsme vyjeli směr Vídeň a dále pak ke slovinským hranicím, neboť naším dalším cílem bylo město Slovenj Gradec. Tam se konala v moc pěkném prostředí národní výstava CAC Koroška. Tato výstava byla naší první příležitostí k "dojetí" slovinského šampiona, kterého Hermes začal před rokem v Mariboru.

 

nase-auticko-a-hotel.jpg

 

Ubytovali jsme se v moc příjemném penzionu asi 20 km od samotného výstaviště a ještě jsme s Mílou vzaly pejsky na louku, nechat je proběhnout a užít si také krásy Slovinska mimo výstavní kruh. Pejsci si to užili dosyta a poté spokojeně usnuli, samozřejmě že v posteli v našem penzionku :) My jsme si daly výbornou večeři a poté také, po celém dni unavené, zalehly a spaly až do rána :)

 

venceni-po-dlouhe-ceste.jpg

 

Následující den jsem byla od rána značně nervózní, moc mi záleželo na tom, aby Hermesek obstál na výbornou (s titulem :) a dotáhl své tažení do konce :) ... Trochu jsem se obávala, jak vyřeším, pokud půjdou oba moji pejsci v souboji o BOB. Situaci za mě vyřešila kamarádka Monika, chovatelka kníračů, se kterou jsme se na výstavě sešly a které jsem slíbila, že odvezu cestou zpět do Prahy štěně, které dále cestuje do Ameriky k novým majitelům. Nabídla mi, že si Corynku "vezme do parády" a předvede ji. Cora je naštěstí menší závislák, než Tyssík, a tak jsme se dohodly a Monča Coru opravdu ve třídě mladých vystavila.

 

dsc07219.jpg

 

Vzhledem k tomu, že nastupovaly ihned po nás s Hermeskem, jsem nakonec byla moc ráda, vůbec nevím, jak bych si nakonec počínala. Cora se totiž opravdu ( a s klidným svědomím říkám, že zcela zaslouženě) dostala do souboje o BOB a tak by bylo nemožné, abych je předvedla s Hermesem oba najednou :)

Nakonec jsme dopadli takto:

 

HERMES EILATAN ... Excellent 1 CAC, BOB, BOG II. místo, NEW SLOVENIAN CHAMPION !!!   Mám obrovskou radost!

 

hermes-bog---ii.-place.jpg

 

DADDY´S LITTLE GIRL BULLPARRABEN ... Excellent 1 CAJC, BOJ, účas v BIS junior :)

 

kikina.jpg

 

Mám-li tuto výstavu a celý výlet shrnout dohromady, popíšu jej v heslech:

... nádherné prostředí, kvalitní rozhodčí, příjemná atmosféra, příjemné ubytování, úspěch, který jsme si přáli, příjemná společnost Míly a Katushky (V1 CAC, feny open) , závěrečné soutěže ... Prostě opravdu spokojenost :)

Na závěr fotka s mými dvěma pejsky, kteří celou cestu krásně vydrželi, předváděli se mi perfektně a dělají mi jen radost. Jsou to moje zlatíčka!

 

moje-zlaticka.jpg

 

11.5. 2012  Štěňátka narozena :)

 

Espirit Arate Alesaf porodila přirozeným a bezproblémovým způsobem 2 krásná štěňátka, jejichž otcem je můj Hermesek!

Holčička je žíhaná s bílými znaky po mamince ...

 

holcicka.jpg

 

Chlapeček je černý s bílým znakem na hrudníčku...

 

pejsek.jpg

 

Na štěňátka každý den myslíme a přejeme jim pevné zdravíčko, hodně mlíčka od mamky Esí a do budoucna hodné páníky!